PZW Słupsk
Menu
XXII EFFC
ZEZWOLENIA     IT
O C H R O N A   W Ó D
Aktualności
ZAKAZ POLOWU RYB
Sport
Rekordy
Kampanie
Przepisy PZW
Poczta
Słońce w Słupsku
Dziś jest: 19.02.2018

wschód: 06:04
zachód: 16:08
Licznik odwiedzin
1541811
PZW SŁUPSK

2009-11-06 10:17:49

PROTEST PRZECIWKO PRZEGRADZANIU RZEK
[Rozmiar: 12839 bajtów]

PROTESTOWALIŚMY W CAŁYM KRAJU
PRZECIKO PRZEGRADZANIU RZEK

Spotkaliśmy się w dniu 5 listopada 2009, o godz. 12.00, pod Zieloną Bramą, nad Motławą w Gdańsku. Przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego okręgów gdańskiego, słupskiego i elbląskiego protestowali przeciwko przegrodom rzekach stanowiących „Dobro Narodowe”. Nasz protest miał charakter ogólnokrajowy. We wszystkich miastach wojewódzkich zabrali się wędkarze, członkowie towarzystw wędkarskich i ekologicznych, aby swoją obecnością wyrazić sprzeciw wobec działań prowadzących do niekontrolowanego i niewspółmiernie szkodliwego niszczenia rzek. Przegradzanie na potrzeby partykularnych interesów, pięknych, naturalnych i urokliwych, a także cennych przyrodniczo i turystycznie rzek zdaniem protestujących jest niszczeniem „Dobra Narodowego”, jakim jest nasza polska przyroda. Podstawowym i wymiernym skutkiem takich działań jest niszczenie – zabijanie cennych gatunków ryb łososiowatych, które w wyniku powstawania coraz większej ilości przegród w tym małych elektrowni wodnych, uniemożliwiających im wędrówkę, pozbawiając dostępu do miejsc tarliskowych, na których odwiecznym prawem instynktu składały ikrę i rozmnażały się. Bez dostępu do tarlisk całe populacje giną w zastraszającym tempie. Wiele gatunków jeszcze niedawno występujących w naszych rzekach już wyginęło całkowicie, a wiele jest na granicy wyginięcia. Podejmowane są działania w zakresie reitrodukcji wytrzebionych, wyniszczonych i wymordowanych gatunków, kiedy jednocześnie jedna z podstawowych przyczyn ich wyginięcia, PRZEGRODY RZECZNE, rozrasta się do coraz większych rozmiarów i powoduje coraz więcej zniszczeń za przyzwoleniem naszego prawa. Skierowaliśmy do wszystkich związanych z tą działalnością urzędów pismo zawierające potwierdzenie stanowiska prezentowanego w czasie protestu.ZANIECHANIE PROCEDERU PRZEGRADZANIA RZEK
LEŻY W INTERESIE WSZYSTKICH OBYWATELI
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w proteście.


ALBUMY (nowe okno):
       Kliknij - PROTEST - więcej zdjęć.

Kliknij - PISMO DO WOJEWODYKoalicjanci Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej: Polska Akademia Nauk, Klub Gaja, WWF Polska, Towarzystwo na Rzecz Ziemi, Okręgi Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku, Elblągu, Gdańsku i inni, którym droga jest Polska Przyroda spotkali się w dniu 05 listopada 2009 r. o godz. 12:00. w Gdańsku przy Zielonej Bramie. O godz.14:00 w siedzibie ZO PZW w Gdańsku, ul. Rajska 2 (Mały Młyn) odbyła się konferencja prasowa. Dla uczestników protestu przygotowana była wędkarska grochówka.
2009-11-04 10:47:24

PROTEST PRZECIWKO PRZEGRADZANIU RZEK

Razem w obronie przyrody!!!

Aktualności | 2009-11-02 | Publikujący: Okręg PZW w Gdańsku

Koalicjanci Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej:

Polska Akademia Nauk, Klub Gaja, WWF Polska, Towarzystwo na Rzecz Ziemi, Okręgi Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku, Elblągu, Gdańsku i inni, którym droga jest Polska Przyroda zapraszają do udziału w proteście,w dniu 05 listopada 2009 r. godz. 12:00. w Gdańsku spotykamy się przy Zielonej Bramie. Informujemy, że o godz.14:00 w siedzibie ZO PZW w Gdańsku, ul. Rajska 2 (Mały Młyn) przewidywana jest konferencja prasowa, na którą zapraszamy wszystkie środki masowego przekazu.
Dla uczestników protestu przygotowana będzie wędkarska grochówka.

 

 

 


2009-10-30 12:44:12

JUŻ JUTRO OGÓLNOPOLSKI
PROTEST PRZECIWKO PRZEGRADZANIU RZEK
[Rozmiar: 12839 bajtów]

Koleżanki i Koledzy

Spotykamy się w dniu 5 listopada 2009, o godz. 12.00, w miejscu – Długie Pobrzeże, dawniej „Długi most”, nadwodna ulica w Gdańsku, bulwar spacerowy, ciągnący się wzdłuż Motławy na lewym brzegu, od Zielonej Bramy do Bramy Straganiarskiej.
Będziemy protestowali przeciwko przegrodom na cennych przyrodniczo rzekach pomorskich.Kliknij - WIĘCEJ NA TEMAT PROTESTU I JEGO TEMATÓW

Zapraszamy wszystkich do udziału w proteście.Zapraszamy do odwiedzania naszej strony
Copyright © 2006 - 2018 ZO PZW Słupsk - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie treści bez zgody ZO PZW Słupsk zabronione.